Dobiega końca realizacja projektu finansowanego przez MNiSW

(dodano 2017.12.21)

Dobiega końca realizacja projektu „Kolekcja rozpraw doktorskich z zakresu medycyny i nauk pokrewnych – od początku XX wieku do współczesności”. Zadanie udało się zrealizować  dzięki środkom finansowym otrzymanym z MNiSW w ramach działalności upowszechniającej naukę (decyzja z 27 kwietnia 2017 r.). W dwóch kolekcjach Biblioteki Cyfrowej UMW - Historia nauk medycznych i Repozytorium prac doktorskich – zamieszczonych zostało ponad 400 rozpraw doktorskich pracowników Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Fryderyka Wilhelma oraz Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Udostępnione prace stanowią cenny materiał źródłowy dla badaczy historii medycyny. Dostęp do kolekcji ze strony Biblioteki UMW – zakładka „Repozytorium”.