Filia nr 1 Biblioteka Wydziału Farmaceutycznego

agnieszka.baran@umw.edu.pl

usytuowanie Fili nr 1 UMW

O Bibliotece

Biblioteka Wydziału Farmaceutycznego oferuje wolny dostęp do księgozbioru o charakterze prezencyjnym oraz wydzielony księgozbiór z możliwością wypożyczenia. Książki można wypożyczyć na 3 miesiące (limit wypożyczeń w Filii nr 1 – 5 pozycji). Wypożyczenia obejmują pozycje w wolnym dostępie oznaczone zielonym paskiem oraz wybrane tytuły znajdujące się w magazynie widoczne w bibliotecznym katalogu online. Możliwe jest także składanie zamówień na książki z katalogu online z odbiorem na miejscu w Filii nr 1. Książki z symbolami poszczególnych katedr Wydziału wypożyczane są wyłącznie pracownikom tych katedr. Z wypożyczeń w Filii nr 1 mogą korzystać studenci, doktoranci oraz pracownicy UMW.

Filia nr 1 posiada dwie przestronne czytelnie druków zwartych oraz czasopism.

W Bibliotece skorzystać można również z dostępu do e-zasobów oraz z Wypożyczalni Międzybibliotecznej. Przygotowywane są także wykazy publikacji z bazy PPM „Polska Platforma Medyczna” oraz analizy bibliometryczne do ocen indywidualnych pracowników Wydziału.

Zapisy do Biblioteki i rozliczenia kar za przetrzymane zbiory z Filii nr 1 odbywają się w siedzibie Biblioteki Głównej UMW przy ul. Karola Marcinkowskiego 2-6.

Podbicie kart obiegowych studentów Wydziału Farmaceutycznego możliwe jest w Filii nr 1 (po rozliczeniu wszelkich zobowiązań z BG) oraz w BG UMW (po rozliczeniu wszelkich zobowiązań z Filią nr 1).